Příprava pacienta k enteroskopickému vyšetření

Příprava pacienta k enteroskopickému vyšetření

4 dny před vyšetřením

• vynechte tyto léky: preparáty obsahující železo (Ferronat, Sorbifer, FerroFolgamma apod.). Léky, které snižují motilitu trávicího traktu (spasmolytika, analgetika).

1 den před vyšetřením

• odpoledne již nejezte, dopoledne je možno podávat pouze tekutiny (lehká polévka v poledne či bujon, čaj, káva, minerálky, ovocné šťávy);
  • v případě známek pomalého vyprazdňování trávicí trubice či opakované gastroskopie z důvodu nevyprázdněného žaludku je možno podávat dopoledne pouze tekutiny (lehká polévka v poledne či bujon, čaj, káva, minerálky, ovocné šťávy);
  • s přípravou začněte v 17 hodin, kdy před vyšetřením vypijete 1 litr přípravku Picoprep. Vypijte první sáček naředěný ve 150ml studené vody. Poté je nutné dostatečně pít – alespoň 2 litry tekutin během 4 hodin.

V den vyšetření

• druhý sáček Picoprep nařeďte a požijte stejným způsobem v 7 hodin, vypijte opět 2 litry tekutin (dle Vaší chuti a tolerance);
  • pít můžete pouze čiré tekutiny;
  • 4 hod před vyšetřením již nepijte;
  • součástí vyšetření je i podání léků s tlumivým účinkem. V těchto případech nelze po vyšetření 24 hodin řídit motorová vozidla ani vykonávat činnost vyžadující zvýšenou pozornost.

Doporučujeme zajistit si k vyšetření doprovod.

• V případě provádění balonové enteroskopie jsou nemocní do druhého dne hospitalizování z důvodů sledování možného podráždění slinivky břišní. V tomto případě se výkon provádí v analgosedaci či celkové anestesii.

Před příchodem na naše pracoviště se laskavě zaregistrujte v Infocentru v přízemí Ambulantního pavilonu A Oblastní nemocnice Náchod.
Vyšetření se provádí na Endoskopickém centru Oblastní nemocnice Náchod, Ambulantní pavilon A, 4. patro, kde vyčkejte v čekárně.

Datum vyšetření: