Předporodní kurzy

Kontakty

Porodní sál+420 494 502 421

Vážení rodiče pacientů, informujeme Vás, že gynekologicko-porodnické oddělení bude od dne 22. 7. 2024 od 6:00 hod do dne 5. 8. 2024 do 7:00 hod UZAVŘENO z důvodu malování. Po dobu uzávěry je zastupujícím pracovištěm Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Náchod.

Umístění

Nemocnice Rychnov nad Kněžnou
4. patro

Popis pracoviště

V naší porodnici není nutná jakákoli předchozí registrace, rádi přivítáme rodičky nejen z našeho spádu, ale také z jiných regionů. Budeme rádi pokud vás zaujme některá z našich nabídek. Jejich cílem je seznámit rodičky s průběhem porodu, možnostmi tlumení porodních bolestí, naučit úlevové polohy a správné dýchání apod.

Individuální prohlídky V současné době nabízíme pouze individuální prohlídky, na které je nutné se domluvit předem na vhodném termínu. Rádi Vás provedeme oddělením porodnice a šestinedělí a zodpovíme Vaše dotazy.
Kontakt: tel. 494 502 421 – porodní sál.

Těhotenské plavání a cvičení v hotelu Panorama
kurz vede Bc. Lohniská Jana – porodní asistentka s osvědčením pro metodiku balančního, posilovacího a zdravotního cvičení pro těhotné v bazénu.
Pro registraci je nutné mít doporučení a souhlas obvodního gynekologa s cvičením a plavání.
Kurz se koná každé úterý od 13:00 do 14:30 hodin v hotelu Panorama.
Kontakt: tel. 494 502 421 – porodní sál, mobil: 775 109 910. Na těchto číslech je možná registrace na kurz a získáte zde další potřebné informace.

Uvolňování a mobilizace svalů dna pánevního dle Mojžíšové
rychnovská porodnice nabízí možnost ošetření svalového dna pánevního dle Mojžíšové, které provádí proškolená porodní asistentka. Ošetření svalového dna pánevního se aplikuje u bolestí kostrče, včetně poúrazových. Dále u bolestí pánve bez zjištěných příčin. Je to základní procedura, kterou Metoda Mojžíšové započíná léčbu u některých druhů funkční ženské sterility, opakovaných potratů, bolestí páteře, bolestivé menstruace, bolestivého pohlavního styku, některých druhů zácpy, některých druhů močové inkontinence a retence močové.Uvolnění svalů dna pánevního v těhotenství zkracuje první dobu porodní a usnadňuje porod.
Na ošetření svalů pánevního dna je však nutné se dopředu objednat.
Kontakt: Tel. 494 502 421– porodní sál, mobil : 723 291 262 p. Kovářová

Personál

vrchní sestra