Lůžkové oddělení pro děti

Kontakty

Služba sester+420 494 502 342

Vážení rodiče pacientů, informujeme Vás, že dětské oddělení bude od dne 22. 7. 2024 od 6:00 hod do dne 5. 8. 2024 do 7:00 hod UZAVŘENO z důvodu malování. Po dobu uzávěry je zastupujícím pracovištěm Dětské a novorozenecké oddělení Nemocnice Náchod. Děkujeme za pochopení.

Doporučené návštěvní hodiny

Den Čas
Denně 08:00–20:00

Mimo uvedené návštěvní hodiny lze pacienty navštívit po dohodě s ošetřujícím personálem.

Provozní doba

Nepřetržitá

Počet lůžek

Počet lůžek 20

Popis pracoviště

Během hospitalizace zde léčíme pacienty s běžnými akutními onemocněními dětského věku. Dušností a kašlem jsou doprovázeny nemoci dýchacích cest. Nejčastěji naši pomoc vyžadují děti se zápalem plic (bronchopneumonií), zánětem průdušek, astmatem, zánětem hrtanu (laryngitidou).

Odvodněním, zvracením a průjmem bývá doprovázena skupina akutních onemocnění trávicí soustavy, která také vyžadují naši akutní péči. Pouze vysoká teplota může být někdy příznakem onemocnění močových cest a naším úkolem je tyto choroby rychle odhalit a správně vyléčit.

Další skupinou akutních stavů jsou otrávené děti, které požily nějakou chemikálii nebo nepříslušný lék.

Ve spolupráci s chirurgy také pečujeme o děti popálené a po úrazech.

Velkou skupinu tvoří také pacienti s neobvyklým nebo komplikovaným průběhem virových či bakteriálních infekcí (extrémně vysoké teploty, křeče a bezvědomí, vyrážky, otoky, bolesti kloubů, zvětšené uzliny, bolesti břicha apod.).

Léčíme také akutní vzplanutí nemocí u pacientů s chronickými problémy jako jsou např. astma, padoucnice (epilepsie), dětská mozková obrna, cukrovka, hormonální poruchy, vrozené vady ledvin či, srdce atp. Velmi podrobně vyšetřujeme děti při podezření na velkou řadu chronických onemocnění a po stanovení správné diagnosy je předáváme do péče příslušných specialistů. Na oddělení také zajišťujeme péči o malé děti, které vyžadují péči ostatních specialistů v naší nemocnici. Nejčastěji se jedná o děti se zvětšenými nosními mandlemi, a s problémy chirurgickými, urologickými a ortopedickými.

Naše nemocnice je držitelem prestižního titulu „Baby friendly hospital“, kterým se označují nemocnice s přátelským přístupem k dětem.

Personál

vrchní sestra
Pevná linka+420 494 502 341

Ke stažení

PřílohaVelikost
PDF icon Informace pro návštěvy92.39 KB
PDF icon Informace pro rodiče a veřejnost104.32 KB
PDF icon Ostatní informace114.71 KB
PDF icon Regulační a jiné poplatky125.25 KB