Výzva: Pomozte darováním rekonvalescentní plazmy

Vážení obyvatelé našeho regionu,

oslovujeme ty z Vás, kteří jste prodělali onemocnění Covid – 19 a jste ochotni darovat svou rekonvalescentní plazmu.

Naše stávající dárce prosíme, aby nejdříve telefonicky kontaktovali naši Transfúzní stanici v nemocnici v Náchodě na odběr prvotního titru protilátek (anti-SARS-CoV-2 protilátek). Dárcem se může stát každý, kdo splní potřebné podmínky. V případě, že prvotní odběr ukáže ve Vaší plazmě dostatek protilátek, budete pozváni do odběrového místa ve Fakultní nemocnici Hradec Králové.

Pro nové dárce můžeme zprostředkovat kontakt na Transfúzní stanici do FN Hradec Králové, kam je třeba se dostavit i k prvotnímu odběru.

Podrobné informace naleznete na stránkách MZ ČRhttps://1url.cz/HzINT

Dále v přiloženém dokumentu Společnosti pro transfúzní lékařství – v pravém sloupci.

Velmi Vám děkujeme, že pomáháte svému regionu! Podání rekonvalescentní plazmy je jednou z možností, jak můžeme léčit nemocné s infekcí Covid-19. Rekonvales­centní plazmu jsme k léčbě použili již také v naší nemocnici.

Zde platí dvojnásob, že společně to zvládneme!