Rychnovská porodnice v novém

Nemocnice Rychnov nad Kněžnou

Rychnovská porodnice prošla rekonstrukcí během velmi krátkého času. Rekonstrukce, která přišla na více jak 4 mil. korun, trvala necelé dva týdny. Přinesla příjemnější, komfortnější a modernější prostředí nejen pro rodičky a jejich doprovod, ale i pro celý personál porodnického oddělení.

„Na budoucí maminky čeká spousta novinek, které jim zpříjemní nejen porod, ale také následný pobyt. Největší změnou prošel pokoj tzv. první doby porodní, který se změnil v samostatný porodní box s novým porodním lůžkem, hydromasážní vanou s možností využití aromaterapie,“ říká vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Eva Tobišková.
„Co je úplně nové a co maminky jistě rády využijí, je možnost chromoterapie. Je to relaxace v barevném světle. Maminky si dle své nálady mohou nastavit barvu osvětlení pokoje. Sledování televize, volba vlastní hudby, kterou si rodička může přinést na disku s sebou, nebo možnost využití relaxačních pomůcek je u nás samozřejmostí. Standardem jsou nyní i dvoulůžkové pokoje. Věříme, že změny a nové možnosti, které porodnice nyní nabízí, budou přínosem pro budoucí maminky a pobyt v nové porodnici pro ně bude příjemnou vzpomínkou,“ dodává vždy usměvavá vrchní sestra Tobišková.

„Celková částka investice bude teprve vyčíslena, protože poslední práce v rámci rekonstrukce probíhaly ještě před několika dny. Na rekonstrukci nebyla čerpána žádná dotace. Veškeré náklady šly z prostředků nemocnice,“ uvádí místopředseda představenstva Oblastní nemocnice Náchod Ing. Lukáš Hartwich.

Nemocnice Rychnov nad Kněžnou
Poskytujeme léčebně preventivní péči ambulantní i lůžkovou v oboru gynekologie (ambulantní operační výkony, endoskopické operace-...