NOVÉ PŘEDPORODNÍ KURZY A TĚHOTENSKÉ CVIČENÍ V NAŠÍ PORODNICI

Naše nová porodnice se těší skutečně vysokému zájmu budoucích maminek. Počet letošních porodů se v Náchodě už nyní dokonce blíží celkovému počtu porodů loňského roku. Maminky do Náchoda lákají dobré reference ostatních rodiček a v posledních měsících také atraktivní prostředí moderních porodních sálů a novorozeneckého oddělení. Nové prostory s plně vybavenou tělocvičnou také našim porodním asistentkám umožňují nabídnout maminkám i další služby. V srpnu byly zahájeny předporodní kurzy a v plném proudu je nyní příprava na těhotenské cvičení, které se otevře v září.

TĚHOTENSKÉ CVIČENÍ

Tělocvik vedený zkušenou porodní asistentkou v malé skupince čtyř až šesti žen pomůže budoucím maminkám ulevit od bolestí zad či kyčlí, natrénovat ovládání svalů důležitých při porodu a psychicky se na porod naladit. Cvičení je vhodné pro ženy od ukončeného 12. týdne těhotenství, nejlépe po domluvě s ošetřujícím gynekologem.

KDY: hodinové lekce budou probíhat od 8. září každou středu od 9:00 a 10:30

KDE: porodnice náchodské nemocnice, 7. PATRO, ve vybavené tělocvičně

PŘIHLÁŠKY: telefonicky na čísle 722 972 966

Co vás čeká:

• čas pouze pro vás a vaše miminko (psychické a fyzické ladění na porod)
  • správné držení těla a s tím související odbourání bolesti zad
  • zlepšení dýchání a jeho kvalitní využití při porodu
  • získání cviků a dovedností, které uplatníte u porodu (např. vědomé uvolnění svalů, pohyb bránice, který vede k uvolnění svalového stažení pánve, břicha a oblasti zad)
  • pánevní dno a jeho funkce v těhotenství, při a po porodu
  • porodní a odlehčující polohy s prvky jógy a pilates
  • individuální přístup
  • závěrečná 15 min. relaxace

Cena: 1 lekce 90 Kč/ 6 lekcí 450 Kč ( 5+1 zdarma), můžete čerpat příspěvek vaší ZP

KURZ PŘEDPORODNÍ PŘÍPRAVY

Porodem začíná život nás všech. Zní to tak prostě, ale víme, že mnoho maminek cítí před tímto svým velkým úkolem nejistotu. Stejně tak se může před porodem cítit nejistý i otec dítěte. Jak může své partnerce pomoci? Co bude jeho rolí v průběhu porodu? A jak bude vše probíhat? Jisté je, že cílem všech porodníků je pomoci přivést na svět zdravé miminko a předat jej do náruče zdravé matky. Velmi důležitou roli však hraje vzájemná spolupráce. Naše porodní asistentky jsou připravené zodpovědět všechny otázky budoucích rodičů. Kurz mohou absolvovat ženy nejlépe po 30. týdnu těhotenství, buď samy, nebo se svým partnerem. Nabízíme také individuální porodní kurz, který je možné si domluvit telefonicky.

KDY: 8.a 22. září, 6.a 20. října, termíny na další měsíce budou vypsány. Účast možná po předchozím přihlášení.

KDE: porodnice náchodské nemocnice, 7. PATRO, ve vybavené tělocvičně

PŘIHLÁŠKY: telefonicky na čísle 722 972 966

Co vás čeká:

Celý kurz je sestaven ze dvou cca 1,5 – 2 hod. lekcí, součástí je i prohlídka porodního sálu a oddělení šestinedělí.

1. lekce: příprava na porod, porodní přání, fáze porodu, technika Rebozo (zavinutí šátkem) – vhodná již v těhotenství, během porodu a po porodu
  2. lekce: prohlídka porodnice, období těsně po porodu, bonding, šestinedělí, kojení

Cena kurzu: 600 Kč, individuálního 1000 Kč

Těší se na vás porodní asistentky Markéta Kozáková, Anna Krásná a Jitka Klimešová!