Náchodští zdravotníci mohou být příkladem pro váhající neočkované

V posledních dnech můžeme sledovat pozvolný nárůst počtu pozitivně testovaných lidí na COVID-19. Může to v nás vyvolávat různé pocity. Někdo se bude obávat, aby podzimní vlna nebyla příliš výrazná a počet hospitalizovaných neparalyzoval běžný chod nemocnic. Někdo se možná spíše obává, aby opět nedošlo k zavádění tvrdých opatření – zavírání škol, služeb, omezování volného pohybu. Jiní z nás se možná rozhodli covid již zcela ignorovat. Asi všichni si však uvědomujeme, že jsme v jiné situaci než v září minulého roku. Tehdy jsme byli částečně jak nazí v trní a hledali každou pozitivní informaci o vývoji účinných vakcín a očekávaných termínech jejich uvolnění.
Nyní vstupujeme do podzimního období ve stavu, kdy každý, komu to zdravotní stav a věk dovolil, měl možnost se proti covidu nechat očkovat. Proočkovanost nejen v našem regionu není stále taková, jakou bychom si přáli s ohledem na minimalizaci rizika opětovného zatížení zdravotního systému.
Chceme vyslat pozitivní impuls a projev důvěry k vakcíně od společnosti Pfizer&BioNTech, se kterou máme největší zkušenosti. Touto vakcínou jsme očkovali naše zaměstnance a v našich očkovacích centrech jsme jí podali více než 100 000 dávek. Za celou dobu jsme neměli hlášenu žádnou závažnou nežádoucí reakci.

Více než slova jsou však důležité činy. K začátku září se nechalo očkovat proti covidu 94 % našich lékařů, 100 % našich farmaceutů a 88 % našich sester (údaj ke 2. 9. 2021, Nemocnice Náchod, LDN Jaroměř, psychiatrie Nové Město nad Metují a Nemocnice Broumov).

Pokud jste dosud neočkovaná/ne­očkovaný a váháte, následujte naše zdravotníky a nechte se před nadcházející sezónou respiračních onemocnění očkovat. Pomůžete sobě i nám.