Gratulace prvním krajským novorozencům v roce 2020

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán navštívil první narozenou holčičku v trutnovské porodnici i prvního letošního chlapce v kraji, který se narodil v porodnici Oblastní nemocnice Náchod. Pan hejtman maminkám poblahopřál a předal jim dárkový poukaz na nákup dětského zboží v hodnotě pěti tisíc korun a drobné dárky. Ke gratulacím se připojili také zástupci z vedení obou nemocnic.

„Dětem přeji hodně zdraví, radosti, lásky a elánu do života. A jejich maminkám hlavně hodně síly a trpělivosti, ať jim jejich děti dělají jen radost,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

První miminko narozené v porodnicích nemocnic Královéhradeckého kraje přišlo na svět v porodnici Oblastní nemocnice Trutnov, a to ve 2:11 po půlnoci. Holčička jménem Táňa vážila po porodu 3680 gramů a měřila 51 cm. Rodiče žijí v Trutnově.

První chlapec se v krajských porodnicích narodil 1. ledna ve 4:25 v Náchodě, jmenuje se Miroslav a jeho míry jsou 3975g a 50 cm. Rodina bydlí v Malých Svatoňovicích. První novoroční novorozenci se postupně narodili ve všech krajských porodnicích: před sedmou ranní přišla na svět Valerie v jičínské nemocnici a dopoledne na Nový rok se pak rodičům ozval Michael v Rychnově nad Kněžnou.

Tiskové oddělení Královéhradeckého kraje, Lucie Chytilová