Den zdraví v náchodské nemocnici přilákal bezmála 2000 lidí!

Areál náchodské nemocnice se v sobotu, 25. 9. otevřel široké veřejnosti. Den zdraví s podtitulem Region děkuje zdravotníkům, přilákal téměř 2000 lidí, kteří si během celého odpoledne užívali preventivně edukační program se zdravotnickým zaměřením, koncerty, zábavu pro děti, fotokoutek i množství dobrého jídla.

Silnice mezi ambulantním pavilonem a jídelnou byla hlavním dějištěm zdravotnického programu. V mnoha stáncích se tu lidé mohli dozvědět základy resuscitace, dentální hygieny, zdravého pohybu a jídelníčku, prevence rakoviny prsu a varlat a mnoha dalšího. K oblíbeným aktivitám patřila také simulace zrakových a dalších vad či zranění.

Dolní parkoviště se proměnilo v taneční plochu před velkým pódiem, kde se během odpoledne vystřídaly čtyři hudební skupiny. Zábavný program zahájila Anna Julie Slováčková se svou skupinou, na kterou navázal Jakub Děkan & band. V závěru dne rozproudil krev v žilách návštěvníků akce Pekař. Po něm se na hlavní stage přesunul Meeting point, který v průběhu celého odpoledne bavil přítomné na jevišti před Očkovacím centrem. Hudební program doplnily roztomilé mažoretky. Celým odpolednem provázel moderátor Nasty, známý jako stand-up komik, beatboxer a moderátor Radia Evropa2.

Parkoviště vedle stravovacího pavilonu posloužilo jako zázemí pro stánky s občerstvením. Otevřené bylo také bistro s kávou a zákusky.

Prostor vedle infocentra v ambulantním pavilonu využil fotograf se svou fotobudkou, která se stala vyhledávanou atrakcí celého odpoledne. Nemocniční lékárna nabízela po celou dobu desetiprocentní slevu na veškeré léčivo. Otevřené bylo také očkovací centrum, kde vzbudila velký zájem nabídka na zjišťování protilátek proti Covidu-19 za zvýhodněnou cenu.

Před ambulantním pavilonem bylo zázemí pro děti, které si mohly nechat pomalovat obličej nebo vyzkoušet air-brush tetování. K dispozici tu byly také balonky a skákací hrady. Rodiny s dětmi využily možnosti prohlédnout si plně vybavené vozy Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby.

Dobré počasí, energická hudba a množství zábavy i dobrého jídla přispěly k příjemné a pohodové atmosféře celého sobotního odpoledne.

Děkujeme zejména všem partnerům nemocnice a sponzorům, bez kterých by Den zdraví 2021 nevznikl!