Den boje proti rakovině středa 29. 9. 2021

Minulý rok byl specifický v mnoha směrech a jeho tempu a změnám se přizpůsobovalo hodně událostí. Bylo tomu i tak v případě dne boje proti rakovině, kdy se kytičky k veřejnosti dostávaly přes stanoviště, která byla také u nás v nemocnici.

Letos se na Vás budou v ulicích těšit usměvaví studenti a nabízet Vám kytičku Měsíčku lékařského, které budete potkávat ve středu 29. 9. 2021.

Kdo by měl strach, že studenty mine, nemusíte se bát. Květinku si budete moci zakoupit na stanovišti na Masarykově náměstí u kostela. Další stánek bude u nás v nemocnici u horního infocentra (vchod u lékárny). Další stanoviště bude v areálu horní nemocnice v prostoru vrátnice.

Vyjímečně bude možné kytičky nabízet ještě ve čtvrtek a v pátek, na pevných prodejních místech až do neděle. Příští rok všichni doufáme, že se bude konat v termínu obvyklém, tedy druhou středu v květnu. Letošní sbírka má již 25.výročí.

Letošní zaměření sbírky je na prevenci nádorů ledvin, močového měchýře a prostaty.

Budeme se těšit, že se u nás zastavíte a symboliku tohoto dne si zakoupíte.

Děkujeme, že pomáháte.