Bedlivě sledujeme vývoj pandemie COVID-19 v našem regionu

Vývoj počtu nakažených COVID-19 se opět dostává pod drobnohled nejen centrálních úřadů, ale také v naší nemocnici. Musíme znovu pečlivě vážit omezení návštěv a povinné nošení respirátorů. Naše rozhodování ovlivňují zejména tři proměnné: výskyt laboratorně prokázaných onemocnění COVID-19 v našem regionu, počet hospitalizovaných pacientů s tímto onemocněním v naší nemocnici a také nemocnost našich zdravotníků.

Vzhledem ke skutečnosti, že počty nově pozitivně diagnostikovaných v naší laboratoři mají za posledních 8 týdnů zatím spíše stagnující charakter, počty hospitalizovaných v uplynulém měsíci také stagnují a nemocnost personálu se nevymyká průměru, nepřistupujeme zatím k plošnému zákazu návštěv ani plošnému nošení respirátorů.

Stále však platí stávající režim návštěv, kdy platí zákaz návštěv pro osoby, které vykazují jakékoliv známky respiračního nebo jiného infekčního onemocnění.

Ambulantní pacienty, kteří přicházejí do nemocnice a vykazují známky respiračního onemocnění, prosíme, aby z důvodu ohleduplnosti vůči ostatním pacientům a také všem zdravotníkům si před vstupem do vnitřních prostor nasadili respirátor. V případě, že respirátor nebudou mít k dispozici, mohou o něj poprosit na recepci ambulantního pavilonu nebo na recepci pavilonu K.
Pro zachování současného stavu co nejdéle je nutné odpovědné chování nás všech.
Zdravotníci náchodské nemocnice nadále aktivně telefonují pozitivně testovaným pacientům v rizikových skupinách a nabízí antivirotikum Lagevrio, které snižuje riziko závažného průběhu onemocnění COVID-19. Snaží se tak předcházet vyššímu počtu hospitalizovaných pacientů a omezení plánované péče. V uplynulém týdnu se tak stalo u 130 pacientů.