Vyšlo druhé letošní číslo VIZITkY

Informace o aktuálním dění v krajských zdravotnických zařízeních přináší od roku 2016 jejich zaměstnancům, pacientům i partnerům nový čtvrtletník VIZITkA. Časopis je neprodejný, k dispozici jej dostávají jednotlivé krajské nemocnice a v elektronické verzi je dostupný také v této rubrice.

PDF icon Vizitka 2/20173.56 MB

Vizitku 2/2017 otevíráme pohledem na vývoj hospodaření nemocnic našeho holdingu za posledních pět let. Na dalších stránkách si přečtete např. o výsledku prvního kola náboru zdravotnických pracovníků z Ukrajiny, nechybí pravidelné aktuální informace Královéhradeckého kraje z oblasti zdravotnictví. Vítaným záměrem je nepochybně otevření nového oboru pro vzdělávání zdravotních sester, které ve spolupráci s Královéhradeckým krajem připravuje Univerzita Hradec Králové.

Nabízíme Vám i ohlédnutí za některými proběhlými osvětovými akcemi pro veřejnost – jednu z nich uspořádala náchodská nemocnice 15. května v rámci kampaně Čas je mozek a Světového dne boje proti mozkové mrtvici, další zorganizoval tým jičínské porodnice pro nastávající rodiče v rámci oslav celosvětového Týdne respektu k porodu. Popovídali jsme si také s další zahraniční lékařkou, která u nás pracuje a pochází z Ruska – Yulií Rakhimbekovou, seznámíme Vás s úskalími současného mechanismu úhrad zdravotní péče, ale také s úspěšným projektem Studuj na zdrávce. Závěr časopisu věnujeme Zdravotním klaunům, kteří i do našich nemocnic pravidelně přinášejí optimismus a léčivý smích.

Přejeme Vám příjemné čtení.