Otorinolaryngologické oddělení (ORL)

Popis oddělení

ORL, tedy otorinolaryngologie je lékařský obor, který se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou onemocnění dutiny ústní, krku (hltanu a hrtanu), nosu a vedlejších nosních dutin, uší (sluchem a rovnovážným ústrojím).
Dětským i dospělým pacientům poskytuje odbornou ambulantní a lůžkovou péči. Jedná se o obor, který v sobě zahrnuje jednak část interní, kdy jsou pacienti léčeni konzervativními postupy (léky) a také část chirurgickou.
Mezi onemocnění, nejčastěji na ORL léčená patří záněty a komplikace zánětů v oblasti dutiny ústní, krku a nosu, záněty mandlí, onemocnění hlasivek, záněty vedlejších nosních dutin, záněty středouší a poruchy sluchu.

Indikace k odbornému vyšetření a rozsah péče u pacientů bez doporučení ORL specialistou nebo praktickým lékařem – je plně v kompetenci ordinujícího lékaře Lékařem vyhodnocené akutní stavy, krvácení a úrazy – budou ošetřeny bez objednání.

  • Nemocnice se připojuje ke Světovému dni polykání
  • ORL ambulance Oblastní nemocnice v Náchodě pořádá u příležitosti 8. Světového dne polykání Den otevřených dveří pro pacienty s poruchou polykání. Akce se uskuteční 12.12.2018 od 8h do 14h na ORL ambulanci v ambulantním pavilonu ONN a. s. Pokud máte potíže s polykáním, kašlete při jídle nebo pití, necíleně hubnete nebo máte bolesti při polykání, nabízíme možnost vyšetření. Poruchy polykání jsou častým příznakem mnoha onemocnění a není radno je podceňovat. Mohou postiženého značně omezovat v běžném životě, může při nich dojít k vdechnutí potravy nebo slin. Mohou způsobovat podvýživu nebo doprovázet některá nádorová onemocnění. Vyšetření provádíme bez objednání a doporučení. Při příchodu se zaregistrujte v recepci infocentra.

Ambulance ORL

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

Indikace k odbornému vyšetření a rozsah péče u pacientů bez doporučení ORL specialistou nebo praktickým lékařem – je plně v kompetenci...

Lůžkové oddělení ORL

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

Lůžková část ORL oddělení je umístěna ve 3. podlaží budovy „E“ dolního areálu nemocnice.

Na oddělení jsou čtyři dvoulůžkové...

Operační sál ORL

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

Na operačním sále, který je součástí oddělení, provádíme výkony v celkové i lokální (místní) anestezii. Pacienti jsou na plánované...

Seznam informovaných souhlasů ORL

SEZNAM INFORMOVANÝCH SOUHLASŮ
ADENOTOMIE – ODSTRANĚNÍ NOSNÍ...

MUDr. Inna Giblová

primář
Pevná linka+420 491 601 150

Mgr. Renata Klimešová

vrchní sestra
Pevná linka+420 491 601 156