Otorinolaryngologické oddělení (ORL)

Popis oddělení

Z rozhodnutí představenstva ONN a.s. ze dne 27.3.2018 dojde s platností od 1.4. 2018 k provozní změně pohotovostní služby na ORL oddělení.

Pohotovostní služba bude na ORL oddělení zajištěna v tyto dny: Úterý od 15:30 do 7:00 hod., Čtvrtek od 15:30 do 7:00 hod., Víkendové dny, vč. svátků od 7:00 do 19:00 hod. Mimo tuto V dobu budou pacienti ošetřeni: LPS v ambulantním pavilonu a dalšími specializovanými odbornostmi v rámci ONN a.s. a v indikovaných případech ORL klinikou FN HK.

ORL, tedy otorinolaryngologie je lékařský obor, který se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou onemocnění dutiny ústní, krku (hltanu a hrtanu), nosu a vedlejších nosních dutin, uší (sluchem a rovnovážným ústrojím).
Dětským i dospělým pacientům poskytuje odbornou ambulantní a lůžkovou péči.
Jedná se o obor, který v sobě zahrnuje jednak část interní, kdy jsou pacienti léčeni konzervativními postupy (léky) a také část chirurgickou.
Mezi onemocnění, nejčastěji na ORL léčená patří záněty a komplikace zánětů v oblasti dutiny ústní, krku a nosu, záněty mandlí, onemocnění hlasivek, záněty vedlejších nosních dutin, záněty středouší a poruchy sluchu.

Ambulance ORL

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

K ORL vyšetření není nutné mít doporučení od obvodního lékaře.

Přednostně jsou ošetřeni pacienti s krvácením, dušností, stavy...

Lůžkové oddělení ORL

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

Lůžková část ORL oddělení je umístěna ve 3. podlaží budovy „E“ dolního areálu nemocnice.

Na oddělení jsou čtyři dvoulůžkové...

Operační sál ORL

Oblastní nemocnice Náchod, a.s.

Na operačním sále, který je součástí oddělení, provádíme výkony v celkové i lokální (místní) anestezii. Pacienti jsou na plánované...

Seznam informovaných souhlasů ORL

SEZNAM INFORMOVANÝCH SOUHLASŮ
ADENOTOMIE – ODSTRANĚNÍ NOSNÍ...

MUDr. Inna Giblová

primář
Pevná linka+420 491 601 150

Mgr. Renata Klimešová

vrchní sestra
Pevná linka+420 491 601 156