Nemocnice Rychnov nad Kněžnou

Koronavirus
Podekovani

Obrázky

Informace k provozu odběrového místa v nemocnici Rychnov nad Kněžnou

31. 3. 2020

Odběrové místo (bílý stan) se nachází u bočního vstupu do nemocnice. Příjezd na odběrové místo je z ulice Jiráskova na světelné křižovatce z původního parkoviště vedle areálu nemocnice (viz mapka vlevo).

Pacienta k odběru na vyšetření COVID-19 objednává oprávněný (obvodní) lékař formou elektronické komunikace přes portál ÚZIS: https://eregpublicsecure.ksrzis.cz/…/CUD/Zadanka

Pacient může být k odběru rovněž indikován Krajskou hygienickou stanicí.

Objednaný pacient následně kontaktuje odběrové centrum v pracovní dny v čase 6:30 – 13:00 hodin na telefonním čísle 607 066 175, kde mu bude sdělen čas odběru, případně další potřebné informace.

Odběry jsou realizovány v režimu drive-in (pacient přijede autem, z auta nebude vystupovat a potřebné vzorky budou odebrány přímo v autě přes otevřené okénko dveří).

Před vlastním odběrem si připravte PRŮKAZ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY.

Provozní doba odběrového místa je:
Po – Pá 8:00 – 12:00 hodin

ODBĚRY PRO SAMOPLÁTCE NEPROVÁDÍME!

Zákaz návštěv v nemocnici Rychnov nad Kněžnou

9. 3. 2020 (průběžně aktualizováno)

Vzhledem k tomu, že bylo potvrzeno první onemocnění COVID-19 v Královéh­radeckém kraji, přistupuje Oblastní nemocnice Náchod a.s. v souladu s plánem opatření k okamžitému zákazu návštěv na všech lůžkových odděleních ONN – tedy i na všech lůžkových odděleních nemocnice Rychnov nad Kněžnou.

Prosíme rodiny a blízké našich pacientů, aby respektovali toto opatření. Děkujeme za pochopení!

INFORMACE PRO NASTÁVAJÍCÍ TATÍNKY: S ohledem na příznivý vývoj epidemie ministerstvo zdravotnictví přehodnotilo stávající mimořádné opatření týkající se zákazu návštěv ve zdravotnických zařízeních. Přítomnost druhého rodiče nebo jiných členů domácnosti u porodu je od 16. 4. 2020 znovu možná, samozřejmě při důsledném splnění přesně specifikovaných a vymezených podmínek. I v naší porodnici Vám tedy opět rádi umožníme být svědkem příchodu Vašeho děťátka na svět, a to za předpokladu, že jste zdrávi, nemáte žádné příznaky COVID-19 ani jiného podobného onemocnění, nemáte zvýšenou tělesnou teplotu (nad 37 °C), nemáte nařízenou karanténu a nebyli jste v přímém kontaktu s osobou, která onemocněla infekcí koronavirem. Každý z Vás od nás obdržíte respirátor a návštěvnický plášť, které budete mít povinnost mít bez přerušení nasazené. Děkujeme Vám za pochopení, těšíme se na Vás a jsme rádi, že tak důležitý okamžik v životě rodiny budete moci opět prožít pospolu.

Rodinám a blízkým umožňujeme nechat pro pacienty balíček na určeném místě: http://www.nemocnicenachod.cz/…pro-pacienty

Od 11. 3. 2020 platí omezené možnosti vstupů do budov nemocnic ONN. V nemocnici Rychnov nad Kněžnou se omezení dotkne pacientů mířících na příjmové ambulance a pohotovostní službu do hlavní budovy. Vstup bude otevřený v pracovní dny od 6:00 do 18:00 hodin. Mimo tento čas je k dispozici zvonek. Dále je v nemocnici upraven vjezdový systém. V době od 18:00 do 6:00 hodin a o sobotách a nedělích kontaktujte u vjezdu vrátného. Děkujeme za pochopení.

Od 17. 3. 2020 0:00 hodin platí následující opatřeníhttp://www.nemocnicenachod.cz/…cnici-nachod

O nemocnici

Rychnovská nemocnice zajišťuje zdravotní péči pro druhý největší okres Královéhradeckého kraje a turistickou oblast Orlických hor. Je přirozenou spádovou nemocnicí pro průmyslovou zónu Kvasiny, kde je dislokován závod koncernu Škoda-Auto Česká republika.

Rychnovská nemocnice nyní disponuje 255 lůžky a pracuje v ní přes 400 zaměstnanců.

Zajišťuje zdravotní péči v oborech ARO, Gynekologie a porodnictví, Chirurgie, Vnitřního lékařství, Pediatrie a neonatologie, Ortopedie, na kterou pak navazuje Lůžkové oddělení následné rehabilitační péče.

Ambulantní péči zajišťuje dále i v oborech Rehabilitace, Klinické onkologie, Klinické psychologie a Lékařské pohotovostní služby pro děti a dospělé.

Komplementární péči zajišťuje v oborech Hematologie, Klinické biochemie a diagnostiky.

Provozuje vlastní Dopravní zdravotní službu.

Pro potřeby velmi žádané ortopedické operativy slouží Kostní banka.

Ing. Luboš Mottl

prokurista
ředitel samostatně řízené části závodu - Nemocnice Rychnov nad Kněžnou
Pevná linka+420 494 502 201

Hana Hrabčuková

asistentka ředitele
Pevná linka+420 494 502 201

MUDr. Marcel Maršík

náměstek pro léčebnou péči Nemocnice Rychnov nad Kněžnou
primář ARO
Pevná linka+420 494 502 480

Mgr. Petra Zimová

náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Nemocnice Rychnov nad Kněžnou
Pevná linka+420 494 502 203

Mgr. Renata Boukalová

vedoucí odboru personálního řízení a mezd Rychnov nad Kněžnou
Pevná linka+420 494 502 295

Kontakty

Oblastní nemocnice Náchod a.s.
Nemocnice Rychnov nad Kněžnou
Jiráskova 506
516 23 Rychnov nad Kněžnou

IČ: 26 000 202
Bankovní spojení: KB, č. ú. 78–8896550297/0100

Spojovatelka: +420 494 502 111
E-mail: info@nemocnicerk.cz

FACEBOOK:
https://www.facebook.com/…a.nemocnice/
LINKEDIN:
https://www.linkedin.com/…a-nemocnice/