Operační sál ORL

Kontakty

Služba sester+420 491 601 155

Umístění

Nemocnice Náchod - Dolní areál
3. patro

Popis pracoviště

Na operačním sále, který je součástí oddělení, provádíme výkony v celkové i lokální (místní) anestezii. Pacienti jsou na plánované operace přijímáni v ORL ambulanci den předem. Dětští pacienti jsou přijímáni v den operace přímo na oddělení. Operační dny jsou stanoveny na úterý a čtvrtek.

Mezi ambulantní výkony patří například aplikace náušnic, odstranění kožních nádorů v oblasti hlavy a krku, odstranění drobných slizničních lézí dutiny ústní, hltanu a dutiny nosní. K těmto výkonům zveme pacienty v úterý a čtvrtek v odpoledních hodinách.

Nejčastější chirurgické zákroky u dospělých hospitalizovaných pacientů jsou operace krčních mandlí, slinných žláz, operace nosu a vedlejších nosních dutin, operace hlasivek. U hospitalizovaných dětí je nejčastěji prováděno odstranění nosohltanové mandle, dále plastika ušních boltců nebo zavedení ventilačních trubiček do ušních bubínků pro zlepšení sluchu.

Externí spolupracovník Doc. MUDr. Jan Vokurka, CSc. světově uznávaný specialista na endoskopické operace nosu a vedlejších dutin nosních, který v současné době působí ve Švédsku, několikrát ročně operuje na našem pracovišti pacienty s onemocněním nosu a vedlejších dutin nosních.

Personál