Novorozenecké oddělení

Kontakty

Služba sester+420 494 502 350
Laktační poradna+420 494 502 350

Návštěvní hodiny

Den Čas Dopoledne Odpoledne Poznámka
Pondělí        
Úterý        
Středa        
Čtvrtek        
Pátek        
Sobota        
Neděle        

Provozní doba

Nepřetržitá

Počet lůžek

Počet lůžek 10

Popis pracoviště

Během krátkého pobytu (většinou 4 dny) pečujeme o všechny novorozence, kteří se narodili maminkám na našem porodnickém oddělení. Úkolem našeho personálu je včas odhalit všechny odchylky od normálního vývoje zdravých novorozenců a včas je případně korigovat.

Podrobným vyšetřováním a sledováním musíme také vyloučit většinu nemocí, jak vrozených (zděděných od rodičů) nebo vzniklých během vývoje v těle matky, tak získaných krátce po porodu. Provádíme celou řadu vyšetřovacích testů krve, očí, srdce a tepen, kyčlí a dle potřeby dalších. Všichni novorozenci mohou být na pokoji s maminkou (systém rooming in). Velký důraz klademe na přirozenou výživu kojením a daří se nám, že domů odcházejí prakticky jen kojené děti (pouze 3% odcházejí s doporučením umělé výživy).

V roce 2013 s polu s porodníky zajišťujeme dle přání maminek přirozený porod a nejčasnější Bonding miminka s matkou či tatínkem.

Laktační poradna je úzce spjata s novorozeneckým oddělením. Na telefonním čísle novorozeneckého oddělení nebo při osobní návštěvě má každá maminka možnost kdykoliv se kvalifikovaně poradit s odborníky na kojeneckou výživu a kojení. Poradna slouží i maminkám, které rodily v jiných porodnicích.

Naše nemocnice je držitelem prestižního titulu „Baby friendly hospital“. Kterým se označují nemocnice s přátelským přístupem k dětem.

Personál

primář
Pevná linka+420 494 502 340
vrchní sestra
Pevná linka+420 494 502 341