Omezení péče v Nemocnici Náchod v prosinci 2023

V důsledku akce iniciované Sekcí mladých lékařů České lékařské komory, ke které se i řada našich lékařek a lékařů svojí výpovědí z přesčasové práce připojila, dojde na níže uvedených odděleních Nemocnice Náchod k částečnému omezení jejich provozu a odložení plánované péče. Pacienti, jichž se odložení vyšetření nebo operace dotkne, již byli individuálně obvoláni.

Nejdůležitější zpráva pro všechny pacienty je, že akutní péče bude i v prosinci zachována v plném rozsahu.

Vývoj jednání mezi Sekcí mladých lékařů ČLK a představiteli výkonné moci bedlivě sledujeme a budeme na konkrétní výsledky reagovat v rámci našich možností.

Omezení se dotknou následujících oddělení:

• neurologie – zrušena EMG a sonografická vyšetření, zrušeny chronické ambulance s výjimkou: ambulance pana primáře Škody, centrové péče (biologická léčba migrény) a EEG vyšetření, v případě dotazů volejte na 461 601 214
  • ortopedie – zrušena ambulance v Novém Městě nad Metují, zrušení plánovaných operací od 13. prosince, zrušeny tři dny chronických ambulancí (7. 12. MUDr. Holík, 11. 12. MUDr. Vlček, 14. prosinec z důvodu stěhování)
  • chirurgie – výrazné omezení plánovaných operací od 18. prosince
  • urologie – zrušení plánovaných operací od 4. prosince
  • gynekologie – plánovaná péče do 15. prosince koncentrována na úterý až čtvrtek, po 15. prosinci bez plánovaných zákroků, péče pro těhotné a rodičky zachována v plném rozsahu, dětská gynekologická ambulance bez omezení

V souvislosti s akcí iniciované Sekcí mladých lékařů České lékařské komory je třeba si uvědomi dvě základní skutečnosti:

1. Naše nemocnice by nebyla schopna zabezpečit v prosinci akutní péči, pokud by se řada lékařů, i přes svoji podporu této iniciativy, nebyla ochotna podílet i v prosinci na zabezpečení nepřetržitého provozu. Za to je třeba jim vyslovit uznání a dík!
  2. Zdravotnictví v České republice potřebuje řadu změn a v současném stavu není dlouhodobě udržitelné, a to i s ohledem na demografický vývoj. Z tohoto pohledu je iniciativa mladých, kteří chtějí určité změny do zdravotnictví přivést, pochopitelná a oprávněná. Opatření však není možné realizovat v řádu týdnů a efekt některých potřebných opatření se dostaví až po několika (i mnoha) letech.

V případě dotazů kontaktujte naše infocentrum: 491 601 111