Návštěva sociální a zdravotnické školy v Náchodě

Podpora studentů, volba povolání i výstavba nové nemocnice – o těchto a dalších tématech dnes ve Střední odborné škole sociální a zdravotnické se studenty diskutovali náměstek pro zdravotnictví Ing. Aleš Cabicar a ředitelka náchodské nemocnice Ing. Ivana Urešová.

Oba ve škole přivítal ředitel školy Mgr. David Hanuš a jeho zástupkyně Mgr. Monika Lázňovská, kteří hostům představili studijní obory praktická sestra a ošetřovatel – profese pro zdravotnictví, i obory sociální činnosti.

Náměstek hejtmana Aleš Cabicar nabídl svou pomoc při řešení problémů, které škola řeší – a to ve spolupráci s náměstkyní Martinou Berdychovou, zodpovědnou za oblast oblast školství, kultury a sportu. Aleš Cabicar i Ivana Urešová pak žákům předali drobné dárky a podpořili je v rozhodnutí o volbě zdravotnické profese a možné práci v náchodské nemocnici.