Studenti k nám chodí nejen na praxi, ale i na exkurze

Koncem dubna navštívili náchodskou nemocnici studenti 4. ročníku oboru praktická sestra ze SZŠ a VOŠ Trutnov. Uvítáni byli statutární ředitelkou Ing. Ivanou Urešovou, MBA. Od managementu nemocnice se dozvěděli informace o průběhu stavby nového moderního pavilonu, další důvody, proč jít pracovat právě k nám do Náchoda, a koho hledáme, jim sdělili naši personalisté. Nechyběly ani informace o stážích a praxích či o aktuálním stipendijním programu, kde mohou od městského nadačního fondu získat peníze do začátku kariéry. Následně se studenti podívali přímo do provozu nemocnice – kromě stavby prošli např. oddělení lůžkové rehabilitace, chirurgie, ortopedie, ARO, gynekologicko-porodnické a dětské oddělení. Management nemocnice a školy poté podepsal dohodu o spolupráci při zajištění odborné praxe účastníků certifikovaného kurzu Mentor klinické praxe ošetřovatelství a porodní asistence. Již nyní se na nové budoucí spolupracovníky těšíme!