Kolektivní smlouva na rok 2020 v Náchodě podepsána!

V pondělí 20.1.2020 byla za přítomnosti účastníků kolektivního vyjednávání uzavřena kolektivní smlouva na letošní rok 2020. Oblastní nemocnice a.s. je tak první nemocnicí v rámci krajského holdingu, která má kolektivní smlouvu podepsanou.

Za konstruktivní přístup ke kolektivnímu vyjednávání patří všem účastníkům velké poděkování od statutární ředitelky nemocnice Ing.Ivany Urešové, MBA. Nová kolektivní smlouva zejména zaručuje v souladu s dohodou managementu Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a.s. a zdravotnických odborových organizací všech nemocnic holdingu, navýšení tarifní složky mzdy průměrně o 6 % a současně zachování všech příplatků a benefitů jako v předchozím roce.

"Vážím si konstruktivního přístupu zástupců LOK a odborů NLZP v nemocnici Náchod, v Rychnově i v Broumově a vím, že za podpisem stojí velký kus práce také managementu nemocnice. Tento výsledek je pro nás důležitý především proto, že občané Královehradeckého kraje, naši pacienti, najdou léčbu či ošetření u zdravotníků, kteří hned od začátku roku mají jasno, za jakých podmínek pracují a mohou se pak plně věnovat své práci.“ Okomentoval vyjednávání o mzdách Aleš Cabicar, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví.