10 let eZprávy v českém zdravotnictví

V těchto dnech je to 10 let, co je na světě eZpráva a lékaři ji mohou plně využívat.

Pro lékaře je to obrovské vysvobození, protože, jak píše ve svém článku Prim. MUDr. Petr Machek v titulu Medical Tribune, počítače v té době práci lékařům vlastně tolik neulehčily. Naopak se vytvářely další pracovní místa a zprávy pacientů se stále dokola jen přepisovaly. V roce 2013 přišel nápad na eZprávu, který se dál rozvíjel a stále se rozvíjí. Dnes to už může být tak, že než opustíte dveře ordinace, eZpráva je u dalšího lékaře.

Vše je samozřejmě šifrované a opatřené tak, aby Vaše data byla v bezpečí. Naše nemocnice je letitým partnerem eZprávy a propagátorem komunikace touto formou. V současné době tímto způsobem komunikujeme s přibližně 150 lékaři v regionu. I jim patří dík, že s námi touto cestou komunikují. Usnadňuje to práci na obou stranách a je to alespoň slabou náplastí na pomalou elektronizaci českého zdravotnictví.

Článek o eZprávě si můžete přečíst zde: https://www.tribune.cz/…ezdime-auty/