Vychází první letošní číslo VIZITkY. Tentokrát v ní podrobněji představujeme Královéhradeckou lékárnu

Ve čtyřech číslech loňského prvního ročníku VIZITkY jsme postupně věnovali více prostoru vždy jedné z našich nemocnic. V úvodu prvního letošního čísla Vám přinášíme základní přehled činností a provozoven Královéhradecké lékárny a.s., která také patří do naší holdingové struktury.

Věříme, že Vás zaujme i další obsah – připravili jsme pro Vás např. rozhovor s novým gestorem krajského zdravotnictví, náměstkem hejtmana panem Ing. Alešem Cabicarem, o jednu svou konkrétní zkušenost s konceptem bazální stimulace se s Vámi podělí sestřičky z rehabilitačního oddělení náchodské nemocnice, v článku o centralizaci logistiky a zásobování našich nemocnic se dozvíte, jak celý tento systém funguje v rámci nově vysoutěžené zakázky a co přináší.

V tomto čísle se věnujeme také tématu lékařů se zahraničním původem, kteří pracují v našich nemocnicích. S jedním z nich, chirurgem Dmitrijem Zinchenkem z rychnovské nemocnice, jsme si popovídali. Řada článků opět informuje o dění v našich nemocnicích, ale prostor jsme dali i aktuálnímu tématu First responderů Zdravotnické záchranné služby Královéhradec­kého kraje.

Čtvrtletník Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje VIZITkA vychází od roku 2016. Je určen zejména zaměstnancům krajských nemocnic. Časopis je neprodejný, k dispozici jej dostávají jednotlivé krajské nemocnice a v elektronické verzi je dostupný také na webových stránkách holdingu v rubrice Časopis.

Pokud byste chtěli do časopisu přispět či máte námět, o čem byste chtěli ve Vizitce číst příště, kontaktujte nás na e-mailu casopis@zhkhk.cz nebo na telefonu 603 415 825. U­závěrka příštího čísla je 19. 5. 2017.

Děkujeme a přejeme Vám příjemné čtení.