Třetí letošní číslo VIZITkY vyšlo 29. září 2017

Informace o aktuálním dění v krajských zdravotnických zařízeních přináší od roku 2016 jejich zaměstnancům, pacientům i partnerům nový čtvrtletník VIZITkA. Časopis je neprodejný, k dispozici jej dostávají jednotlivé krajské nemocnice a v elektronické verzi je dostupný také v této rubrice.

PDF icon Vizitka 3/20177.74 MB

Vizitka 3/2017 prošla grafickým omlazením a nově je rozčleněna pro lepší přehlednost do jednotlivých rubrik. Otevíráme v ní hlavní celokrajská témata z oblasti zdravotnictví – na titulní straně si např. prohlédnete vizualizaci z projektu jedné z největších investic Královéhradeckého kraje – přestavby Oblastní nemocnice Náchod. Blíže Vám její modernizaci představíme na str. 4–5. Jaké další investice probíhají, nebo se plánují, si pak přečtete na následující dvoustraně. Na dalších stránkách se dozvíte výsledky akreditací a o přípravě systému pro elektronické recepty. Z oblasti personálních věcí představujeme např. krajský projekt stipendií pro studenty, nový kariérní web nebo systém financování zvyšování platů sester a dalších pracovníků. Významné kulaté výročí slaví nejenom někteří naši kolegové, kterým přejeme vše nejlepší na předposlední straně, ale také královédvorská nemocnice a interní primariát v Jičíně (oba úctyhodných 90 let).

Velmi příjemný rozhovor jsme tentokrát udělali s náměstkyní pro léčebně preventivní péči a primářkou rehabilitačního oddělení v Novém Bydžově, paní MUDr. Janou Kolářovou. Dozvíte se samozřejmě také o personálních změnách ve vedení některých nemocnic. Že jsou všechny nemocnice velmi aktivní, dokazují čtyři plné strany tohoto čísla. Kromě aktivit jednotlivých oddělení se např. dozvíte, že máme mezi sebou mistry světa ve fotbale lékařů (str. 16). V některém z minulých čísel vznikla rubrika, jejíž cílem je přiblížit Vám formou kazuistiky některé zajímavé případy, se kterými se zdravotníci ve své praxi setkávají. Pro toto číslo jsme vybrali pacientku z Trutnova, která trpí vzácnou chorobou – ALS. Byla tak statečná, že svolila i k velmi osobnímu rozhovoru. V závěru časopisu jsme dali prostor dalším krajským zdravotnickým organizacím – novinky se dozvíte z FNHK i ze ZZS KHK.

Tímto číslem také pro Vás nově otevíráme možnost podělit se s námi o Váš názor na stanovená témata. Nyní bychom rádi znali Váš pohled na INTERNÍ KOMUNIKACI.

Odpovědět na několik otázek můžete v dotazníku zde: https://goo.gl/…WDtMbqzTWrE2 (link is external)

Výsledky budou zveřejněny před vydáním dalšího čísla časopisu a bude vyhlášeno nové téma. Budeme velmi rádi, pokud se nám podaří získat zajímavé podněty, které se zcela jistě stanou podkladem pro další naši práci a zlepšování!

Přejeme Vám příjemné čtení a krásný barevný podzim.