Světový den hygieny rukou - výsledky ankety

Světový den hygieny rukou v letošním roce připadl na čtvrtek 5. května.

Tento den v náchodské, rychnovské a broumovské nemocnici připomínaly pracovnice oddělení nemocniční hygieny ve spolupráci se studenty, kteří jsou v Oblastní nemocnici na praxi. Společně procházeli odděleními výše uvedených nemocnic a ptali se zdravotnických pracovníků na 3 jednoduché otázky, které se týkaly dodržování správného postupu při hygieně rukou. Za správné odpovědi byla pro každého připravena malá pozornost.

Pozvání na akci přijali i někteří výrobci dezinfekčních prostředků a zástupce distributora. Jejich informační stánky byly v prostoru infocentra v ambulantním pavilonu náchodské nemocnice. Zde si zaměstnanci mohli vyzkoušet dezinfekci rukou s následnou kontrolou pod UV lampou.

Oddělení nemocniční hygieny Oblastní nemocnice Náchod připravilo pro lékaře a nelékařské zdravotnické pracovníky anketu. Ta obsahovala 10 otázek na téma hygieny rukou. Ze správných odpovědí byla vylosována jedena vítězná, která byla odměněna věcnou cenou. Další dva vylosované týmy obdržely drobné odměny.

Ankety ke Světovému dni hygieny rukou se zúčastnilo celkem 16 oddělení/ú­seků/stanic Oblastní nemocnice Náchod.

Výsledky:
1. cena: pracoviště klinické biochemie a diagnostiky Broumov.
2. cena: chirurgické oddělení JIP Náchod.
3. cena: hemodialyzační středisko Náchod.

Výhercům blahopřejeme a všem děkujeme za účast.

Cílem akce by připomenout, že správná hygienická dezinfekce rukou je základním a nezbytným opatřením v prevenci vzniku a šíření infekcí spojených se zdravotní péčí a zároveň prevencí vzniku profesionálních ná­kaz.