Speciální robotické lůžko zvýší úroveň rehabilitací v náchodské nemocnici

Rehabilitační oddělení v náchodské nemocnici se může pochlubit novou pomůckou pro pacienty s těžkými pohybovými potížemi. Jako jedno z mála zařízení v České republice může nyní Oblastní nemocnice Náchod nabídnout rehabilitace na robotickém lůžku BTS Anymov, které umožňuje vysoký stupeň náklonu pacienta. Tím dochází k posílení dolních končetin, zvýšení rozsahu pohybu kloubů, stimulaci základních funkcí a mnoha dalším příznivým procesům během rehabilitace. Nechodící pacienti se na speciálním lůžku mohou připravovat na opětovný nácvik chůze a postupné zvyšování zátěže. Pacienti, kterým použití této pomůcky doporučí lékař, mají na rehabilitačním oddělení k dispozici celkem dvě robotická lůžka BTS Anymov. Budou je využívat především nemocní, kteří nejsou schopni setrvat ve vzpřímené poloze v důsledku vážné svalové slabosti, ortostatické intolerance nebo kvůli silné bolesti. Obě lůžka byla pořízena z dotace z integrovaného regionálního operačního programu.