Rychnovská nemocnice pořádala Den zdraví

Nemocnice v Rychnově nad Kněžnou uspořádala v úterý 20. března Den zdraví. Otestovat si jej přišlo zhruba několik desítek návštěvníků a pacientů, kteří navštívili chirurgickou ambulanci. Další Den zdraví pořádá Oblastní nemocnice Náchod a.s. také přímo v Náchodě, a to 16. května 2018.

PDF icon a2_plakat_den_zdravi_web.pdf478.24 KB

Akce se konala pod hlavičkou Zdravotnického holdingu, ON Náchod a.s. a svou záštitu nad ni dali náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast zdravotnictví Ing. Aleš Cabicar a město Rychnov nad Kněžnou, za které se akce zúčastnila místostarostka Ing. Jana Drejslová. Podívat se na akci přišla také předsedkyně představenstva ON Náchod Ing. Ivana Urešová, MBA a zástupce náměstka LP pro Nemocnici Rychnov nad Kněžnou MUDr. Marcel Maršík.

První návštěvníci obdrželi dárek na preventivní vyšetření – domácí set na test okultního krvácení od Vojenské zdravotní pojišťovny. Nechali si dále pracovníky nemocnice změřit tlak či glykémii anebo se dozvěděli, jak si správně mýt a desinfikovat ruce.

Střední odborná škola sociální a zdravotnická – Evangelická akademie zase ukázala na modelu resuscitaci miminek. Královéhradecká lékárna nabídla ochutnávku náhradní nutriční výživy, poradenství v oblasti homeopatik a slevu na nákup. Organizace Mamma HELP zase poradila, jak na preventivní vyšetření prsou a poskytla další informace o rakovině prsu.

Den zdraví pořádá Oblastní nemocnice Náchod také přímo v Náchodě, a to 16. května. Další informace ještě upřesníme. Sledujte také náš Facebook – https://www.facebook.com/…cnice.nachod