První krajská miminka roku 2017 obdrží dárkové poukazy

První holčička a první chlapeček, kteří se v roce 2017 narodí v některé z nemocnic zřizovaných Královéhradeckým krajem, obdrží stejně jako v minulých letech dárkové poukazy na nákup dětského zboží, každý v hodnotě pět tisíc korun. Symbolický dar předá jejich maminkám v prvních dnech nového roku hejtman Jiří Štěpán.

„Dárek pro první miminka nového roku chápu jako určité symbolické poděkování všem rodičům za jejich obětavou péči. Vedení kraje nemá možnost ovlivňovat rodinnou politiku státu. Na druhou stranu si ale uvědomuje, jak důležité je podporovat především mladé lidi v tom, aby tu zůstávali a vychovávali své děti,“ říká hejtman Jiří Štěpán.

Královéhradecký kraj je zřizovatelem nemocnic v Jičíně, Náchodě, Trutnově, Rychnově nad Kněžnou a ve Dvoře Králové nad Labem.

Autor: Michal Friček