Příprava pacienta ke koloskopickému vyšetření přípravkem Moviprep

5 dnů před vyšetřením

• přestaňte používat preparáty obsahující železo (Ferronat, Sorbifer Durules, Aktiferrin) včetně doplňků stravy obsahující železo;
  • vysaďte ze stravy potraviny s hrubými zbytky, hlavně zrnka a slupky (rybíz, angrešt, jahody, rozinky, kiwi, melouny, rajčata, citrusy a pečivo s hrubými zrny a mákem).

1 den před vyšetřením

• ráno pouze lehká snídaně;
  • během dne je možno podávat pouze tekutiny (lehká polévka v poledne či bujon, čaj, káva, minerálky, ovocné šťávy);
  • nepijte ovocné džusy s dužinou.

V případě, že užíváte klopidogrel (Plavix, Iscover, Trombex) nebo léky zabraňující srážení krve (Pradaxa, Xarelto) či léky ředící krev (Warfarin, Lawarin), salicyláty (Acylpyrin, Anopyrin, Stacyl, Godasal), nebo nesteroidní antirevmatika (Brufen, Ibalgin), sdělte to co nejdříve lékaři. Dále ho upozorněte na případné další onemocnění jako je diabetes mellitus (cukrovka), glaukom (zelený zákal), alergie…

Prázdnící přípravek Moviprep

Přípravek Moviprep obsahuje 4 sáčky pro přípravu 2 litrů roztoku.
16 hodin otevřete jeden plastový sáček, který obsahuje jeden sáček označený A a jeden sáček označený B. Oba tyto sáčky otevřete a vysypte do suché nádoby. K prášku přidejte 1 litr nechlazené neperlivé vody a pečlivě zamíchejte. Vypijte první litr roztoku během 2 hodin.
Ve 21 hodin, otevřete druhý plastový sáček, který opět obsahuje 2 sáčky: A a B. Oba tyto sáčky otevřete a vysypte do suché nádoby. K prášku přidejte 1 litr nechlazené neperlivé vody a pečlivě zamíchejte. Vypijte tak druhý litr roztoku během 2 hodin.
Je-li Vaše vyšetření naplánováno později než v 11 hodin, první plastový sáček (sáčky A i B) nařeďte a vypijte v 18 hodin, druhý plastový sáček (sáčky A i B) nařeďte a vypijte až v den vyšetření v 7 hodin ráno. V době užití prázdnících sáčků již nejezte žádnou tuhou stravu a v průběhu této přípravy je vhodné navíc vypití cca 1 litru čisté neperlivé vody.

V den vyšetření

Čiré tekutiny můžete požívat jen po doušcích. Součástí vyšetření je zpravidla podání léků s tlumivým účinkem. V těchto případech nelze po vyšetření 24 hodin řídit motorová vozidla ani vykonávat činnost vyžadující zvýšenou pozornost.

Doporučujeme zajistit si k vyšetření doprovod.

• Před příchodem na naše pracoviště se laskavě zaregistrujte v Infocentru v přízemí Ambulantního pavilonu A Oblastní nemocnice Náchod.
  • Vyšetření se provádí na Endoskopickém centru Oblastní nemocnice Náchod, Ambulantní pavilon A, 4. patro, kde vyčkejte v čekárně.

Datum vyšetření: