ON Náchod umí srozumitelně vysvětlit postup léčby. Hospitalizovaní pacienti ji poslali na 3. místo v ČR.

Oblastní nemocnice v Náchodě se umístila celorepublikově na 3. místě v jedné z kategorií v anketě Nemocnice ČR 2017. Svým hlasováním ji pacienti umístili na třetí příčku v oblasti otázek týkajících se Bezpečnosti a spokojenosti hospitalizovaných pacientů. Tamní lékaři a zdravotnický personál totiž umí dle názoru pacientů srozumitelně vysvětlit navrhovaný postup léčby. V celém Česku ji přeskočili jen Karvinská hornická nemocnice a Thomayerova nemocnice v Praze. Na krajské úrovni získala náchodská nemocnice v hodnocení hospitalizovaných pacientů první místo a druhé v hodnocení ambulantní péče. Zde ji předběhla Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem.

Cílem hodnocení je sestavit žebříček nemocnic dle jejich finanční kondice, míry bezpečnosti a také spokojenosti ambulantních, hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců. Výstupy projektu jsou poskytnuty zpětně manažerům nemocnic, aby mohli snadněji pracovat na zkvalitnění zdravotní péče v ČR. „Pohled na naši nemocnici očima pacientů je pro nás výtečnou zpětnou vazbou. Anketa je odrazem kvality péče a vstřícnosti našich zaměstnanců vůči pacientům. Celkové výsledky mám k dispozici a budou mi jistě v ledasčem nápomocny, můžeme se společně s celým týmem v některých oblastech inspirovat. Vždy je co zlepšovat. Jsem ráda, že se o naší nemocnici nemluví pouze jen v kontextu problémů, se kterými se potýkáme, ale i v tom kontextu, jakou péči naši odborníci poskytují a jak ji vnímají samotní pacienti. Do budoucna navíc pacienti budou moci zhodnotit i nové pohodlnější prostředí, kde se budou léčit,“ říká k hodnocení předsedkyně představenstva ON Náchod a.s. Ing. Ivana Urešová. V současné době jsou totiž některé objekty v neutěšeném stavu, což má řešit rozsáhlá rekonstrukce a výstavba nového pavilonu, kterou chce v příštích letech Královéhradecký kraj rozjet.

Náchodská nemocnice se letos poprvé umístila také v hodnocení péče hospitalizovaných pacientů na prvním místě v Královéhradeckém kraji. Vloni byla druhá. V oblasti ambulantní péče získala místo druhé, stejně tak jako v letech 2016 a 2012. V roce 2013 byla třetí.

V rámci „Nemocnice ČR 2017“ byly nemocnice hodnoceny čtyři oblasti: bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných i ambulantních pacientů, zaměstnanců a také finanční zdraví nemocnic. Celkem hlasovalo přes 53 tisíc hospitalizovaných pacientů, 32 tisíc ambulantních pacientů a 7 tisíc zaměstnanců. Struktura porovnávání vychází z metodiky strategického nástroje pro měření výkonnosti organizací – Balanced Scorecard. Do porovnávání se ČR zapojilo 155 nemocnic s akutními lůžky. Anketu každoročně provádí organizace HealthCare Institute, o.p.s.

Kontakt pro komunikaci s médii:
Ing. Magdaléna Doležalová, PR manažerka
T: +420 607 023 982