Krajští radní schválili dotaci pro náchodskou nemocnici na pořízení magnetické rezonance

Dotaci na pořízení magnetické rezonance pro Oblastní nemocnici Náchod schválili včera krajští radní. Tento specializovaný přístroj zde dosud chybí a s jeho zakoupením se proto počítalo v rámci akce „Modernizace a dostavba Oblastní nemocnice Náchod“. Ta je ovšem nyní zpožděna a kraj chce řešit nákup magnetické rezonance nezávisle. Uvolnil proto dotaci 46 milionů korun, která má pokrýt náklady s pořízením i stavebními úpravami.

„Magnetická rezonance nyní náchodské nemocnici zcela chybí. Počítalo se s ní až s vybavením v nové budově. Pacienti tak musí za vyšetřením dojíždět. Touto dotací chceme udržet kvalifikovanou nadstandardní péči v nemocnici a stabilizovat personál. Umístění magnetické rezonance v náchodské nemocnici schválila i Komise pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků, která působí v rámci ministerstva zdravotnictví,“ řekl náměstek hejtmana odpovědný za zdravotnictví Aleš Cabicar.

Krajská rada rak schválila poskytnutí dotace Oblastní nemocnici Náchod ve výši 46 milionů korun na pořízení a vybudování provozu magnetické rezonance, včetně investic vyvolaných v souvislosti s přesunem stávajících provozů, provedení nezbytných stavebních úprav a zajištění technologických částí nutných pro provoz přístroje. Poskytnutí dotace podléhá ještě schválení krajského zastupitelstva.

Pořízení magnetické rezonance bude „předskokanem“ celé modernizace. „Pořízení přístroje vyčleníme z projektu modernizace a umístíme ho na současné oddělení radiologie. Prověřili jsme si, že je to proveditelné i za cenu toho, že budeme moci přemístit později rezonanci do nově postavené budovy,“ doplnil náměstek Cabicar.

Autor: Martina Götzová