Jak volit v nemocnici do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017 - aktualizováno

Zákon o volbách do PS ČR umožňuje volit i těm voličům, kteří jsou ve dnech voleb hospitalizováni v nemocnici, porodnici, ústavu soc. péče nebo jiném obdobném zdravotnickém zařízení a nemohou se tedy dostavit do své volební místnosti dle trvalého pobytu. Je k tomu ovšem zapotřebí splnění některé z podmínek stanovených zákonem.

Volič může hlasovat na základě zápisu do tzv. Zvláštního seznamu voličů.

Pacient/volič, který projeví zájem volit ve dnech 20. a 21. října 2017 a bude přijat do nemocnice nejpozději do 13. října 2017 do 10.00 hodin, bude zapsán na seznam, který bude předán městskému úřadu v místě působení nemocnice. (Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Broumov, Jaroměř, Nové Město nad Metují).

Volič může v nemocnici hlasovat na voličský průkaz.

Pokud je termín hospitalizace plánovaný, může pacient odvolit na voličský průkaz, který si přinese s sebou do zdravotnického zařízení. Při nástupu do nemocnice pak již pouze uvědomí personál, že se chcete účastnit voleb do PS na základě vydaného voličského průkazu. Ten jej zapíše do seznamu pacientů/voličů, kteří hlasují na voličský průkaz.

Ve dnech voleb pak jednotlivá oddělení nemocnice navštíví členové okrskové volební komise s přenosnou volební schránkou a seznamem voličů, kteří projevili vůli hlasovat.

Podrobnější informace na webu Ministerstva vnitra České republiky

Počty voličů v jednotlivých nemocnicích Oblastní nemocnice Náchod a. s., kteří se zapsali do „Zvláštního seznamu voličů“
(údaj k 13. 10. 2017)

Jaroměř 11