Děti základních škol si vyzkouší profesi zdravotníka v praxi

V úterý 15. ledna se žáci místních základních škol sejdou v městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě, kde si v rámci projektu s názvem Živá knihovna povolání budou moci vyzkoušet, co obnáší různé profese. Práci zdravotní sestry a ošetřovatelky blíže představí naše nemocnice, a to v úzké spolupráci se Střední odbornou školou sociální a zdravotnickou. Sestřičky z nemocnice i studentky zdravotnické školy budou dětem ukazovat běžné úkony, které tato práce obnáší. Žáci tak uvidí zajímavé ukázky z reálného prostředí nemocnice. Na posteli bude ležet pacient, který bude napojený na různé přístroje, sestry se o něj budou starat, polohovat jej atd. Vyzkouší si na vlastní kůži kardiopulmonární resuscitaci, na modelech odběr krve či aplikaci injekcí, vzájemně si změří krevní tlak či saturaci kyslíku. Projekt Živá knihovna povolání pořádá Svaz průmyslu a dopravy ČR. Cílem je motivovat nové žáky ke studiu různých odborných oborů a přiblížit jim, jaká práce v praxi vlastně je. Náchodské akce, která bude probíhat od 8:30–13 hod., se zúčastní cca 400 dětí ze škol ZŠ Machov, ZŠ Komenského, ZŠ T. G. M. Náchod, ZŠ Plhov, ZŠ Hronov a ZŠ z Police nad Metují.