Budoucí zdravotníky hledáme i za pomoci workshopů

V pondělí 14. 5. 2018 jsme představili naši nemocnici na workshopu pro kariérní poradce a zástupce základních a středních škol, který uspořádal Svaz průmyslu a dopravy ČR ve spolupráci s agenturou Czechinvest. Naše hlavní sdělení na této i všech podobných akcích, kterých se v zájmu motivování mladých lidí pro studium zdravotnických profesí účastníme, je, že je to práce, která dává smysl, a že zdravotník bude mít v jakékoliv době jistotu zaměstnání.

Workshop hostila společnost ATAS elektromotory Náchod a.s. Hlavním cílem setkání bylo poskytnout zástupcům škol aktuální informaci o situaci na trhu práce u konkrétních významných místních zaměstnavatelů. S informacemi pak mohou poradci dále pracovat, když pomáhají svým žákům vybírat jejich budoucí povolání.

Spolu s námi a s hostitelským ATASem se na workshopu prezentovala ještě společnost Farmet a.s., výrobní družstvo Sněžka Náchod a společnost ELTON hodinářská, a.s. Všechny prezentace si pozorně vyslechlo asi 35 přítomných zástupců základních a středních škol z Náchoda, Broumova a Nového Města nad Metují.

Po akci Živá knihovna povolání, která loni proběhla v několika městech republiky a připravuje se i letos, jsou i tyto workshopy dalším příspěvkem Svazu průmyslu a dopravy k podpoře studia oborů, v nichž chybí kvalifikovaní zaměstnanci.

Ing. Veronika Svobodová
odborný pracovník specializačního vzdělávání