Broumovská nemocnice obdržela vánoční dárek

V posledním předvánočním týdnu obdrželi klienti broumovské nemocnice prostřednictvím NF HOSPITAL BROUMOV vánoční dárek v hodnotě téměř 570 tis. Kč. Jedná se o nové vybavení, určené zejména oddělení lůžek následné péče (45 ks antidekubitních matrací, 15 ks podložek pod aktivní antidekubitní matrace, 6 ks kardiackých křesel s podnožníky, 18 ks infuzních stojanů, 12 ks bezpečnostních kurtovacích pásů – vybavení dodala firma PROMA REHA, s. r. o., Česká Skalice, s výrobním závodem v Meziměstí). Dále bylo v posledním čtvrtletí loňského roku do nemocnice dodáno zboží od firmy Ortoservis, s. r. o., Praha, která dodala rehabilitační pomůcky (chodítka, toaletní stolky, koupací a toaletní židle, apod.) v hodnotě cca. 133 tis. Kč. Oddělení jednotky intenzivní péče obdrželo 4 ks televizních přijímačů s držáky na jednotlivé pokoje v hodnotě cca. 44 tis. Kč, které dodala firma Global – Radio, p. Hajpišl, dále sprchovací toaletní vozík, podložku pro přesun pacienta z lůžka na lůžko.

„Dovolte mi touto cestou poděkovat těm, kteří umožňují nadačnímu fondu tyto prospěšné činnosti vykonávat. Nejvíce činnost fondu podpořilo v loňském roce Město Broumov, zakladatel fondu, a to částkou 500 tis. Kč. K němu se připojila další města a obce z regionu Broumovska, Meziměstska, Teplicka a Policka, spol. Z-TRADE s.r.o., mladí umělci Polického symfonického orchestru a další občané Broumova či okolních obcí, kterým broumovská nemocnice není lhostejná,“ uvedla Eva Blažková, předsedkyně správní rady NF HOSPITAL
„Díky tomu se činnost Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV stává i dobrým příkladem za hranicemi našeho regionu, po vzoru Broumova fond obdobného typu v současné době zakládají v Náchodě,“ dodala Eva Blažková.

„Nadační fond s námi spolupracuje již mnoho let. Vlastně jsem měl možnost být u jeho zrodu. Díky podpoře fondu a všech, kdo do něho vkládají své finanční prostředky, máme vybavení, které přispívá ke komfortnějšímu pobytu našich pacientů a ke kvalitnější péči o ně," ocenil vzájemnou spolupráci náměstek léčebné péče Oblastní nemocnice Náchod MUDr. Miroslav Švábl.

Nadační fond financuje již několik let náklady pracovnic, které pečují o pacienty lůžek následné péče v rámci volnočasových aktivit a aktivizačních činností. Do nemocnice docházejí čtyři pracovnice několikrát týdně na oddělení lůžek následné péče a snaží se v rámci možností zpříjemnit čas pacientům aktivní tvořivou činností, cvičením jemné motoriky, drobným nákupem, dobrým slovem, hudbou a zpěvem. Tato činnost stojí fond ročně cca. 100 tis. Kč.

Hana Voborníková
náměstek úseku pro komunikaci a marketing
tel. +420 732 810 434
e-mail: vobornikova.hana@nemocnicenachod.cz