17. květen byl připomínkou Světového dne hypertenze

V rámci Programu zdraví se nemocnice připojila ke Světovému dni hypertenze a veřejnosti nabídla bezplatné měření krevního tlaku a to v Nemocnici v Náchodě, Rychnově nad Kněžnou a v Broumově. Možnost změřit si krevní tlak využilo více jak 200 lidí, z toho nejvíce v Broumově – kolem 100. Vyšší tlak byl přitom zjištěn u 18 osob a vysoký tlak u 11, kterým bylo doporučeno zajít následně k lékaři. V Náchodě bylo takto zasláno k lékaři k dalšímu vyšetření 15 osob. Přišla jak veřejnost, tak pacienti i zaměstnanci nemocnice. Kromě měření krevního tlaku sestřičky v rámci osvěty předávaly informace a rozdávaly tištěné letáky nejenom o zásadách správného měření tlaku, ale i jak mu předcházet. Děkujeme všem sestřičkám za pomoc!

V nemocnici v Rychnově nad Kněžnou náš stánek navštívila redaktorka Českého rozhlasu. Rozhovor si můžete poslechnout ze záznamu v čase od 15:27 do 15:29 na odkazu zde: https://program.rozhlas.cz/zaznamy#…